AKILLI SAATLER

Teknolojinin ilerlemesinin ve ihtiyacımız olabilecek tüm teknolojik imkanların cebimize girebilecek kadar küçülmesinin ardından, artık teknolojiyi kolayca bileğimizde taşıyabilir hale geldik. Artık maillerinizi kontrol etmek, arama yapmak ve mesajlara cevap vermek ya da kalp ritminizi ve adım sayınızı izlemek için bilgisayara ya da telefona ihtiyacınız yok; yeni model akıllı saatler sizin için yeterli olacak!

AKILLI SAAT MODELLERİ

KLASİK AKILLI SAAT MODELLERİ

Klasik akıllı saatler, klasik kadranlı saat görünüşünde olsa da akıllı saat özelliği gösteren saatlerdir. Çelik örme, masif çelik ya da deri kordonlu modelleri bulunmaktadır. Konuşma yapabilen akıllı saatler arasında yer alan bu ürünler sesli görüşme özelliği olan akıllı saatlerin de arasında yer alır. Klasik modelleri beğenen ancak akıllı saatlerin sunduğu kolaylıklardan da faydalanmak isteyen biriyseniz, bu modeller size önerilen akıllı saatler olacaktır.

MODERN AKILLI SAAT MODELLERİ

En güzel akıllı saatlerden olan modern akıllı saat modelleri, modern görünümlü ürünlerdir. En çok tercih edilen akıllı saatler, bu modeldeki akıllı saatlerdir. Çok bilinen telefon markaları tarafından telefon ve bilgisayarlarla uyumlu özellikte olan akıllı saatler üretildiği gibi çeşitli saat markaları da en çok satan akıllı saatlerin bazılarını üretmektedir. Bu ürünlerde dijital bir ekran bulunur. Genelde plastik kordonlu ürünlerdir. Dikdörtgen ya da dairesel kadran seçeneklerine sahip oldukları gibi oldukça geniş bir renk yelpazesi de sunarlar.

RETRO AKILLI SAAT MODELLERİ

Retro akıllı saat modelleri, plastik kordonlu ve dijital saat göstergeli klasik saatlere benzer tasarıma sahip olsa da en yeni akıllı saatlerin özelliklerine sahiptir. Bu sebeple retro tarzdan vazgeçemeyen ancak son çıkan akıllı saatlerin sunduğu teknolojik avantajlardan da yararlanmak isteyen kişiler için bu model saatler, kullanışlı akıllı saatler olacaklardır.

AKILLI SAAT FİYATLARI

Akıllı saatler ve fiyatları üzerine bir değerlendirme yapacak olursak, büyük teknolojik alet markalarının ürettiği telefon ve bilgisayar uyumlu modern akıllı saatlerle birlikte saat firmaları tarafından üretilmiş akıllı saatleri de görürüz. Birçok modelin içinde pahalı akıllı saatler olduğu gibi indirimli akıllı saatler de bulunur. David Güner’de akıllı saat modelleri, ortalama 600 TL’ye alınabilecek akıllı saatlerdir.

AKILLI SAATİN GEÇMİŞİ

Eskiden zamana hükmetmek için en temel gereç olan saatler, günümüzde akıllı saat özellikleri sayesinde giyilebilir teknolojinin hayatımıza getirdiği velinimetlerden biri. Saatlere saati gösterebilme özelliğinden sonra harita gösterme, yer tespiti, televizyon izleme, not alma, bluetooth özelliği, kalori ve adım sayma, SMS ve elektronik posta alma ve gönderme, telefonlarla eşleşme,, aramalara yanıt verme ve arama yapma, ve hatta uyku takibi gibi özelliklerin eklenmesiyle birlikte ihtiyaç duyabileceğimiz tüm teknolojik özellikler “akıllı saat” olarak bileğimize bağlanmıştı.

DOĞRU AKILLI SAAT TERCİHİ

REHBERİNİZİ BİLEĞİNİZDE TAŞIYIN, HER AN ULAŞILABİLİR OLUN!

Sesli görüşme yapılabilen akıllı saatler, arama özelliği olan akıllı saatlerdir ve konuşma özelliği olan akıllı saatler sayesinde arama yapabilir ve gelen aramalara cevap verebilirsiniz. Bu akıllı saatler telefona bağlanarak kullanılabileceği gibi kendine ait hafızası sayesinde içine kişi bilgileri yükleyebilmenize de imkan sağlayabilir.

SAĞLIK VERİLERİNİZ BİR DOKUNUŞ UZAĞINIZDA OLSUN!

Eğer sporla uğraşıyorsanız; nabız ölçen akıllı saatler sayesinde kondisyonunuzu her an takip edebilirsiniz. Kalp ritmi ölçme ve uyku takibi yapan saatler sayesinde sağlık verilerinizi bir dokunuş uzağınızda tutabilirsiniz. Ayrıca, adım sayan akıllı saatler sayesinde gün içinde ne kadar aktif olduğunuzu ölçebilirsiniz.

AKILLI SAATLER SAYESİNDE GÜVENLİĞİNİZİ ARTIRIN!

Kamerası olan akıllı saatler ve GPS özellikli akıllı saatler artık sadece çocuk saatlerinde bulunan özellikler değiller. Kameranızı bileğinizde taşıyarak her anınızı ölümsüzleştirin, GPS özelliği sayesinde yolunuzu asla kaybetmeyin.

KULLANIM KOLAYLIĞI İÇİN, AKILLI SAATLERİ TERCİH EDİN!

Su geçirmez saatler sayesinde saatinizi her etkenden sakınmak, gün içinde birkaç kez çıkarıp sonra takmak gibi işleri unutun. Su geçirmez akıllı saatler, sizin için kullanışlı akıllı saatler olacaktır.

AKILLI SAATLER HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

AKILLI SAATLER NE İŞE YARAR?
Akıllı saatler, klasik saatler gibi zamanı gösterir. Öte yandan akıllı saatler oldukça gelişmiş teknolojik özelliklere sahiptir. Bu sebeple takvim ya da kamera gibi ek özellikleri de beraberinde getirir. Arama yapma, arama cevaplama, mesaj yanıtlama ve maillere erişim gibi imkanlar da sunabilen akıllı saatler, günlük hayatınızı kolaylaştırmak ve profesyonel yaşantınızı düzenlemek için harika birer araç olabilirler.
AKILLI SAATLER GÜVENİLİR Mİ?
Her şeyden önce akıllı saatlerin de yerel belleklerinde çeşitli veriler saklayan teknolojik aletler olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekir. Bu noktada akıllı saatlerin veri güvenliği açısından en az telefon ve bilgisayarlar kadar güvenilir olduğu söylenebilir. Bunun dışında su geçirmezlik gibi özellikleri sayesinde kendilerini güvende tutan akıllı saatler, arama yapma ve GPS gibi özellikleri sayesinde de bizi güvende tutabilecek olan güvenilir cihazlardır.
AKILLI SAATLER NABZI DOĞRU ÖLÇER Mİ?
Akıllı saatlerin nabız ölçme sistemi, kadrana ya da kordona gömülmüş algılayıcılar sayesinde çalışır. Nabız noktalarımızın üzerinde konumlandırdığımız saatler, nabzımızı genelde doğru ölçerler.
AKILLI SAATLER KANSER YAPAR MI?
Akıllı saatler de diğer teknolojik aletler gibi belli oranda radyasyon yaymaktadır ancak yapılan araştırmalar sonucunda görülmüştür ki bu radyasyon miktarı insan DNA’sını değiştirip kanser hücresi üretmeye sebep olacak ölçüde değildir. Bu sebeple akıllı saatlerin doğrudan kanser riski üzerinde bir etkisi olmadığı söylenebilir.