₺999,00 KDV Dahil
1 2 3 >

Klasik Erkek Saatleri İle Bir Adım Önde Olun

Kol saatleri erkekler için daha şık ve prestijli görünmenin temel aksesuarlarından biridir. Erkeklerin en dikkat çekici aksesuarı olan kol saatleri girdikleri her ortamda çabucak dikkat çeker. Kombinlerinize yakışacak kol saatini seçmek büyük bir titizlik gerektirir. Saatin tarzı, kordonunda ve çerçevesinde kullanılan malzeme, rengi, büyüklüğü ve işlevi dış görünüşünüzle uyumlu olmalıdır. Günlük, spor ve daha resmi ortamlarda tercih edeceğiniz saatler sayesinde çabasız şıklığın tadını çıkarmak hiç zor değildir.

Fonksiyonlarına Göre Klasik Erkek Saatleri

Klasik erkek saatleri sertleştirilmiş mineral camdan, su geçirmez özellikte üretilmektedir. Kasa çapları 41 ve 42 cm arasında değişen klasik erkek saatleri gün ve saniye de gösteren ve göstermeyen olmak üzere üç farklı fonksiyonla karşımıza çıkar. Düz fonksiyonlu olanlar günlük hayatta son derece kullanışlı olmakla birlikte dilerseniz takvimli olanlara da göz atabilirsiniz. Eğer zaman konusunda saniyeler bile sizin için çok önemliyse alttan saniyeli modeller sizin için doğru tercih olacaktır. Multi fonksiyonlu saatler ise

Düz Klasik Erkek Saatleri

Düz klasik erkek saatleri paslanmaz masif çelik kordonlarıyla uzun yıllar dayanır. Gümüş kaplama olanlar siyah renk kordonlarıyla karşımıza çıkarken rose siyah kaplamalı olanların kadranları siyah renktedir. Gun kaplama olanlar mavi kadranlarıyla karşımıza çıkarken hemen hemen her kombininize çok yakışacak kaplaması ve kordonu siyah olan modeli de tercih edebilirsiniz. Fiyatları 500-650 TL arasında değişen David Guner saatinizi seçerken dilerseniz semboller ve isimler yazdırarak kişiselleştirebilirsiniz.

Alttan Saniye Klasik Erkek Saatleri

Alttan saniyeli klasik erkek saatleri paslanmaz masif çelik kordon ve örme çelik kordon olmak üzere iki çeşit kordona sahip olabilir. Kaplaması ve kadranı siyah olan modelin dilerseniz rose siyah olanı da mevcuttur. Lacivert kaplaması ve kordonu olan model günlük kullanımda sizi pişman etmez. Üzerinde sayılar yer almayan bu modellerin çerçeve kalınlıklarını kendinize göre seçmelisiniz. Paslanmaz masif çelik kordonlu modellerde renk seçeneği daha fazladır. Rose kaplama kahverengi kadranlı modele ek olarak rose beyaz kaplamalı gri kadranlı modele de göz atabilirsiniz. Gönlünüz gun kaplamadan yanaysa mavi ve siyah kadranlı modellere de ulaşmanız mümkün, gümüş kaplamalılarda ise siyah, sarı beyaz, mavi ya da gümüş renk kadran seçenekleri bulunmaktadır.

Multi Fonksiyon Klasik Erkek Saatleri

Yuvarlak kasalı multifonksiyon erkek kol saatleri, içinde gün, ay, saat ve saniye gösterebilen modelleriyle klasik saat görünümünü bozmadan tarzınıza ışıltı katacak modellerdir. Fiyatları 850 TL’ye kadar uzanan bu modellerde içerideki yuvarlak göstergeler saatin merkezinin üstünde, altında, sağında veya solunda yer alabilir. Genelde iki veya üç tanedir. Kasa çapları 43 cm’e kadar çıkan bu modeller paslanmaz masif çelik, orijinal deri ya da çelik örme kordonlu olabilir. Paslanmaz masif çelik modellerde sarı beyaz, siyah, gun ve rose siyah kaplamalar dikkat çekmektedir. Sarı kaplama modeller bu kategoride gümüş ve siyah kadran seçenekleriyle bu kategoride karşımıza çıkar. Gri kadranı sarı beyaz ile buluşturan modele de göz atabilirsiniz. Orijinal deri kordonlu olanlar ise 43-44 cm arası değişen çaplarıyla siyah, mavi, kahverengi, gümüş ve rose siyahı kombinleyen ilgi çekici modeller barındırmaktadır.

Kordonlarına Göre Klasik Erkek Saatleri

Saatinizin kordonu ufak bir detay gibi gözükse de aslında ayakkabılarınız ve kemerinizle hoş bir ahenk yakalamak için önemlidir. Plastik, orijinal deri, paslanmaz masif çelik ve çelik örme kordon çeşitleri girdiğiniz ortama, kombinlerinize ve tarzınıza göre değişiklik gösterir. Deri kordonlar deri kemer ve ayakkabılarla birliktelik sağlarken bunların hepsini aynı renk seçmek yerine birbirine uyumlu koyu ya da açık renkler tercih edebilirsiniz. Çelik kordonlar deri kordonlar gibi günlük kullanıma da çok uygundur. Plastik kordonlu olanlar daha çok spor aktiviteleri sırasında tercih edilebilir.

Paslanmaz Masif Çelik Kordonlu Klasik Erkek Saatleri

Paslanmaz masif çelik kordonlu modeller beyaz rose, sarı beyaz, gümüş, gun ve siyah kaplamalarıyla size farklı seçenekler sunar. Kadranları kaplamalarıyla eşsiz bir uyum içindeki bu saatleri küpe, bileklik yada kolye gibi aksesuarlarınızın renginde seçmelisiniz. Orijinal deri kordonlu modeller de rose siyah, rose mavi ve gun gümüş renkleriyle iş yerinde, şık bir akşam yemeği ya da özel bir etkinlikte vazgeçilmez parçanız olacaktır.

Orijinal Deri Kordonlu Klasik Erkek Saatleri

Orijinal deri kordonlu erkek saatleri multi fonksiyonlu, düz, takvimli ya da alttan saniyeli olabilir. Kasa çapı 42 ve 43 cm arasında değişen bu modellerin fiyatları 500 TL ile 750 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Deri kordonlu modellerde kayış rengi genelde kahverengi, siyah ve lacivert gibi koyu renklere sahiptir. Kaplaması gümüş, siyah ve rose olabilmekle beraber akrep ile yelkovanı ve sayıları rose, gümüş ya da siyah olan modeller arasından kendinize en çok yakışacağını düşündüğünüz modeli seçebilirsiniz.

Çelik Örme Kordonlu Klasik Erkek Saatleri

Çelik örme kordonlu saatler birçok farklı fonksiyonlu saatte karşımıza çıkabilir. Kaplaması gümüş rengi olan modellerde tarzınıza göre siyah ya da mavi kadranlı olanı seçebilirsiniz. Akrep ve yelkovanı gümüş rengi olan model koyu renk kombinlerinize çarpıcı bir etki yaratırken mavi renk olan ise mavi renk bir ceket ya da gömlekle çok uyumlu görünecektir. Yine gun kaplama, kadranı mavi ve siyah renk olan modeller de spor kombinler için tamamlayıcı bir parça olabilir, daha resmi bir tarzınız varsa da siyah kadranlı rose siyah kaplama olan modela göz atmalısınız.

Kendinize Uygun Klasik Saat Modelini Bulmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Eğer işe giderken ya da sadece özel günlerde saat takmayı seviyorsanız seçeceğiniz saatin tercih ettiğiniz aksesuarlara ve renklere uyması sizin için ilk kriter olmalıdır. Günlük hayatınızda saat sizin için vazgeçilmez bir aksesuar ise de özel etkinliklere, farklı tarz kombinlere uyum sağlayacak birbirinden farklı saatler tercih edebilirsiniz. Kol saatinizin rengi ve detayları zevkinize hitap ettiği kadar kıyafetlerinizle de bir bütünlük oluşturmalıdır.

Fonksiyon

Klasik erkek kol saatlerinin fonksiyonu size zamanı göstermektir. Sadece saatleri ve dakikaları gösteren modeller yaygın olmakla beraber sadece 12, 3, 6 ve 9’u gösteren modeller de rağbet göstermektedir. Alttan saniyeli saatler size ek olarak saniyeleri de gösterir. Takvimli olan modeller içinde bulunduğunuz ayı ve o ayın kaçıncı gününde olduğunuzu gösterebilirken multi fonksiyonlu saatler hem saatleri, hem saniyeleri, hem takvimi gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Kordon Materyali

David Guner saatlerde kordon materyali olarak karşımıza orijinal deri ve paslanmaz çelik çıkar. Paslanmaz çelik %100 geri dönüştürülebildiği için doğa dostu ve çevreci bir seçenektir. Oksitlenme ve kararma yapmaz, korozyona ve lekelenmeye karşı olan bu direnci saatlerde paslanmaz çeliği vazgeçilmez bir materyal kılar. Düşük bakım maliyeti, diğerleriyle karşılaştırıldığında daha ucuz olması ve göz alıcı bir görünüme sahip olması nedeniyle çok tercih edilir.

Renk

Klasik erkek saatlerinde genellikle koyu renkler ağırlıktadır. Lacivert, siyah, gun, kahverengi gibi renkler rose ve gümüşle ışıltı kazanır. Gümüş renk modellerde ise gold detaylı sarı beyaz saatler karşımıza çıkar. Klasik çizgiyi sürdüren bu renkler günlük kullanıma uygun olmakla beraber şık kombinlerinizi de taçlandırır.

Paslanmaz masif çelik kordonların avantajları nelerdir?

Modaya uygun olduğu kadar uzun ömürlü ve dayanıklı saatler tercih etmek de kritiktir. Paslanmaz çelik saatler titanyum saatlere göre farklı renk seçenekleri barındırır, ne kadar çizilirse çizilsin o-kolayca parlatılabilir. Cüzdan dostu fiyatlarıyla gönlünüzü fethedecek bu saatleri seçerken ağırlığına ve bileğinizde kordonunun sizi rahatsız edip etmediğine de önem vermelisiniz.

Klasik saat modelleri nasıl kullanılır?

Klasik saat modelleri, yuvarlak veya dikdörtgen şeklinde olabilir. Kadranın gümüş, siyah, mavi olması kişisel bir seçimdir. Krem, bej gibi açık tonlar gündüz, siyah ve koyu tonlar ise akşam ve gece için daha uygundur. İş yerinde, düğün ve nikah gibi davetlerde, toplantılarda takım elbiseleriyle çok uyumlu görünür.